• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawaj uroki Skandynawii!

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ów wciąż nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – znacznie częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą położony jest kraj mogący nam zaoferować całe mnóstwo rewelacyjnych rzeczy. Jeżeli więc szukamy dla siebie rzeczywiście ciekawego miejsca, to jak najbardziej warto nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się oczywiście położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci należał do naszego kraju – w związku z tym obecnie znajdziemy w nim ogromną ilość pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle dużym państwem, że dobrze jest pojechać trochę dalej na wschód, gdyż także i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Świetnym przykładem może tu być chociażby Kijów, który w chwili obecnej z całą pewnością należy do absolutnie najciekawszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak mnóstwo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć wiele pozostałości po polskiej kulturze, przez co może to być fantastyczna lekcja historii.

1. Przejdź do strony

2. Sprawdź tutaj

3. Kliknij

4. Czytaj dalej

5. Przeglądaj

Categories: Podróże

Comments are closed.